Púť k sv. Františkovi a jeho prvým bratom

assisiminiV nedeľu poobede 15. novembra 2009 vycestovali br. Róbert Gajderus a br. Michal Mária Lacko na púť k sv. Františkovi a jeho prvým bratom.

Ich sprievodcami boli P. Tomáš Lesňák a P. Adam Baran.

Naša cesta viedla cez Rakúsko, kde sme sa zastavili na noc u našich spolubratov v Grazi. V pondelok sme docestovali do Padovy. Navštívili sme Baziliku sv. Antona a pomodlili sme sa pri jeho hrobe. V utorok sme dorazili do Assisi a zostali sme tam tri dni. Počas týchto troch dní sme navštívili Baziliku sv. Františka a kláštor Sacro Convento a iné miesta spojené so životom sv. Františka a jeho prvých spolubratov – Porciunkulu, Rivotorto, San Damiano, pustovňu Carceri a kostol sv. Kláry. V Rivotorto sme stretli P. Jaroslava Cára, ktorý tam bol na misijnom kurze. Počas týchto dní sme mali tiež príležitosť rozjímať nad spismi sv. Františka pri jeho hrobe.

Cestou z Assisi sme sa zastavili v Pescare a v Lanciane, ktoré je známe pre eucharistický zázrak. Na Slovensko sme sa vrátili v piatok 20. novembra. Táto púť pomohla br. Róbertovi a br. Michalovi lepšie sa pripraviť na zloženie večných sľubov.

Text a foto: br. Michal M. Lacko

Zobraziť fotogalériu (50 fotiek) ...