Last minute: Víkend pre manželov

Od 24. do 26. 11. 2017 v Brehove. Oddýchnime si, načerpajme a spoločne vykročme do adventu...

Brehov: Miništrantský tábor

Po ročnej prestávke miništranti opäť zavítali do brehovského kláštora, aby tu zažili obrovskú dávku zábavy a radosti a aby sa čo-to aj naučili.

Brehov: Duchovná obnova

1-030Po svätom prijímaní sme požehnali obraz milosrdného Ježiša, ktorý bude umiestnený v našom kostole. Nasledovala prednáška sestry Faustii z Kongregácie Matky Božieho Milosrdenstva.

Výročie mučeníckej smrti brata Eliáša

1-P1010628V nedeľu 10. novembra sa aj tento rok uskutočnili oslavy výročia smrti prvého z radu minoritských mučeníkov, ktorí položili svoj život za vieru a vernosť katolíckej Cirkvi na východnom Slovensku v XVII. storočí.

Veľkonočné chvály v Brehove

1-ruka5. mája 2013 A.D. o 15:00 hod. sa uskutočnil vo farskom kostole Sv. Františka prvý koncert chvál organizovaný farnosťou v Brehove. Napriek rôznym ťažkostiam s jeho zorganizovaním sa vysnívaný koncert predsa uskutočnil.

Stolnotenisový turnaj v Brehove

1-dievčatá 2 mmCez jarné školské prázdniny sa uskutočnil v Brehove Stolnotenisový turnaj pre miništrantov i „miništrantky“. Deti a mládež sa veľmi tešili z uskutočnenia tejto športovej udalosti v ich dedine.

Brehov: Duchovné cvičenia bratov

DuchovneminiV jesennej atmosfére Brehovského kláštora prežili od 21. – 27. októbra 2012 pätnásti bratia minoriti spoločný týždeň na tématických duchovných cvičeniach.

Večeradlo s Máriou v Brehove

miniV dňoch od 12.-15. 4. 2012 sa kláštore minoritov v Brehove uskutočnili Duchovné cvičenia vo forme Večeradla. Medzi modlitbami ruženca boli prednášky na tému: samota, ticho a modlitba, ktoré mal otec František Boldy.

Brehov: Rehoľné Vianoce

Brehov_miniAspoň krátko Vám chcem priblížiť tohtoročnú vianočnú atmosféru, ktorú som zažil v brehovskej komunite, kde som trávil sviatky.

Brehov: miništrantský tábor

 

mini_ministranti
V dňoch od 8. do 13. augusta sme sa my, miništranti, zúčastnili na letnom miništrantskom tábore s bratmi minoritmi v Brehove.

Brehov: Tretí deň kustodiálnej kapituly

Kapitula3_miniStreda 4. mája bola posledným dňom prvej časti kustodiálnej kapituly. Čas doobeda bol pre nového otca kustóda naplnený „pracovitým hľadaním“ nových spolupracovníkov.

Brehov: Druhý deň kustodiálnej kapituly

Kapitula2_miniDruhý deň kustodiálnej kapituly sa začal slávením sv. omše, ktorej predsedal generálny minister rádu P. Marco Tasca. Otec generál vo svojom krátkom príhovore poukázal na patrónov dnešného dňa svätých apoštolov Filipa a Jakuba...