Cyklopúť Bratislava – Levoča (5. deň)

Cykloput5_miniKonečne výdatný spánok. Budíček tento krát o 8. Výborné raňajky (párky...) a potom cesta na horu kde sa odohráva vyvrcholenie celej Levočskej púte – sveta omša o 10 hodine.

Levoča

 

Konečne výdatný spánok. Budíček tento krát o 8. Výborné raňajky (párky...) a potom cesta na horu kde sa odohráva vyvrcholenie celej Levočskej púte – svätá omša o 10 hodine. Táto svätá omša má ako sa vraví plné obsadenie. Od bratislavského biskupa až po košického biskupa. Avšak nemá len to má aj pochopiteľne najväčší počet pútnikov a to podľa odhadov 500 000.

Slnko sa tento krát riadne zapiera a na lúke sme ako na panvici. Aj napriek tomu to je jedna z najkrajších omší v mojom živote. Na prijímanie je cesta dlhá – predlhá. Davy ľudí tlačiacich sa na prijímanie pripomínajú rozdeľovanie humanitárnej pomoci v Somálsku.

 

Po omši schádzame späť do mesta na obed ktorý je opäť famózny. Po obede máme chvíľku oddychu a potom nás páter Lucián berie na poznávaciu jazdu po Levoči. Obzeráme napríklad chrám sv. Jakuba (oltár majstra Pavla), radnicu atď. Treba poznamenať že ľudia sú tu veľmi fajn a páter tu má veľa známych.

 

Po tomto sightseeingu ideme všetci na pizzu (ktorá mohla byť aj lepšia) a následne na pobožnosť ktorú máme v kostole u minoritov. Počas tejto pobožnosti tu odznievajú veľmi pekné piesne. Veľmi sa mi páči Veronikin spev =). Potom sa presúvame na svoje izby a aj keď sa zdá že tento deň bol voľný bol dosť náročný a my sa tešíme do postele.

 

 

Text: Samuel Horniak, foto: cyklopútnici