Bratislava: Výlet miništrantov do Levoče (27.-31. 12.)

mini_vlet_do_LEDvanásť bratislavských miništrantov sa toho roku mohlo tešiť z nezvyčajného vianočného darčeka. S bratom Martinom strávili 5 dní v Levoči a jej okolí.

 

 

Dvanásť bratislavských miništrantov sa toho roku mohlo tešiť z nezvyčajného vianočného darčeka. S bratom Martinom strávili 5 dní v Levoči a jej okolí.

 

Po prvom zorientovaní sa na svahu a výbornej obedovečere sme strávili tri hodiny na večernom lyžovaní v Levočskej doline. Druhý deň bol venovaný nenáročnej túre v Tatrách so zosánkovaním z Hrebienka. Streda sa niesla v znamení celodennej lyžovačky opäť na Doline a vo štvrtok sme absolvovali pomerne náročnú túru v Slovenskom raji a večernú návštevu Mariánskej hory spojenej so skúškou odvahy. Piatočný návrat spestrila krátka lyžovačka na Donovaloch.

 

Okrem športovej náplne sme nezabudli ani na duchovno. Miništrovali sme v minoritskom i vo farskom kostole a niektorí sa zúčastnili aj sv. omše v kláštornej kaplnke. Zväčša sme sa stihli pomodliť aj ruženec, ba na spiatočnej ceste z iniciatívy chalanov sme sa ho čiastočne modlili po latinsky.

 

Verím, že spoločne strávený čas, ako aj krásne zážitky dlho ostanú v našich srdciach a pomôžu nám zjednocovať spoločenstvo karloveských služovníkov oltára.

text: br. Martin (viac fotiek - viď. galéria)