Levoča: Jarné prázdniny miništrantov

miniÔsmi karloveskí miništranti si spolu s br. Martinom od pondelka do štvrtka (21.-24.2.) užívali jarné prázdniny na východe Slovenska. Okrem každodenného miništrovania, či modlitby sv. ruženca si vychutnávali pôvab zimnej prírody a rýchlej jazdy na saniach, či korčuliach.

Ôsmi karloveskí miništranti si spolu s br. Martinom od pondelka do štvrtka (21.-24.2.) užívali jarné prázdniny na východe Slovenska. Okrem každodenného miništrovania, či modlitby sv. ruženca si vychutnávali pôvab zimnej prírody a rýchlej jazdy na saniach, či korčuliach.

Chlapci si zmerali sily v rýchlostnom korčuľovaní a v hokeji na zamrznutých vodných plochách, pretekali sa v sánkovaní a bobovaní na Levočskej doline i na Hrebienku. Rýchlosť a odvahu si vychutnali na horskej dráhe v Tatranskej Lomnici. Jeden večer sa vybláznili na stacionárnych cvičiacich strojoch a v posilovni.

Azda najväčším zážitkom boli túry v zamrznutom Slovenskom raji a v Malej Fatre. Počas nich chlapci preukázali nielen šikovnosť, odvahu a vytrvalosť, ale aj ochotu vzájomne si pomáhať a trpezlivo prijímať aj slabšie stránky toho druhého.

 

Naša veľká vďaka patrí bratom minoritom z levočského kláštora, ako aj paniam kuchárkam a p. Elene, ktorí sa o nás vynikajúco postarali a tak dotvorili krásnu atmosféru týchto dní.

 

text: br. Martin; foto: br. Martin a Matej Balazsi