Novoť: Školský zimný tábor

Novot_miniPrázdninový týždeň nám ubehol až veľmi rýchlo. Domov sme sa vrátili všetci živí a zdraví a však, už to neboli deti, dorastenci a vedúci, domov sme sa vrátili ako jedna veľká partia ľudí, ktorá spolu prežila krásny týždeň, na ktorý sa len tak ľahko nedá zabudnúť.

Sobota 19.2.2011, ráno 7.30 hod. – parkovisko pred kláštorom minoritov v Karlovej Vsi ožilo džavotom detí, ktoré sa chystali na školský zimný tábor. Rodičia nás vyprevadili a nás čakala dlhá cesta do Novote, dedinky na Hornej Orave. Bolo nás spolu 22 detí (vo veku od 6 do 10 rokov), 10 dorastencov (ako sme volali 13-14 ročné deti) a 7 vedúcich.

 

Na Orave síce snehu veľa nebolo, ale stačil nám na to, aby sme sa spolu do sýta vyjašili, vyšmýkali, vylopatovali. Autobusom sme denne dochádzali na neďaleký svah za lyžovaním. Na začiatku sme mali viac ako 10 detí, ktoré ešte nelyžovali a ku konci týždňa všetky deti sa vozili na pome a samé lyžovali po celom kopci. Počas týždňa sme mali tiež možnosť pozrieť si agrofarmu s množstvom zvierat, vykúpať sa v bazéne, vytancovať sa na diskotéke, vyjašiť sa na karnevale... Pri tom všetkom sme sa spolu veľa hrali, spievali si, súťažili. Tiež sme spolu prežili modlitby i sväté omše, ktoré nám slúžil P.Jozef Bartkovjak SJ, ktorý s nami strávil časť tábora.

 

Prázdninový týždeň nám ubehol až veľmi rýchlo. Domov sme sa vrátili všetci živí a zdraví a však, už to neboli deti, dorastenci a vedúci, domov sme sa vrátili ako jedna veľká partia ľudí, ktorá spolu prežila krásny týždeň, na ktorý sa len tak ľahko nedá zabudnúť.

 

Ako dobre, že väčšina sme z jednej školy, kde sa budeme stretávať. A verte, s radosťou sa jeden k druhému priznáme, že sa poznáme a že sme spolu zažili naozaj požehnaný prázdninový čas.

 

Text: Eva Poláková; foto: Marian Polák