Zmeny v komunitách

rozlucka-miniNa začiatku prázdnin prebehli zmeny v našich rehoľných komunitách na Slovensku. Viacerí bratia sa rozlúčili s veriacimi na mieste doterajšieho pôsobenia a odišli na nové.

 

Na začiatku prázdnin prebehli zmeny v našich rehoľných komunitách na Slovensku. Viacerí bratia sa rozlúčili s veriacimi na mieste doterajšieho pôsobenia a odišli na nové.

Br. Michal M. Lacko z Bratislavy odišiel do Spišského Štvrtku. Páter Jozef M. Košč odišiel z Levoče a bude plniť službu administrátora farnosti v Brehove, pričom mu bude pomáhať ako kaplán páter Michal Ledecký, ktorý doteraz pôsobil v Bratislave. Na miesto P. Michala do Bratislavy prichádza páter Samuel Hurajt z komunity v Spišskom Štvrtku. Okrem toho, do levočskej komunity pribudne br. Ján Hruszowiec, ktorý doteraz pracoval ako misionár v Rusku.

 

Doterajší predstavený minoritov na Slovensku páter Lucián M. Bogucký, z rozhodnutia otca generála, bude v budúcnosti pôsobiť ako spovedník v bazilike sv. Petra vo Vatikáne. Najbližší rok sa bude pripravovať na túto službu v Budapešti. Slávnostná rozlúčka s pátrom Luciánom ako administrátorom farnosti v Bratislave – Karlovej Vsi sa konala v nedeľu 7. augusta pri hlavnej svätej omši (pozri fotografie). Veriaci zároveň privítali svojho nového duchovného otca pátra Petra Gallika, ktorý predtým šesť rokov pôsobil v Brehove.

tl.