SSV: Nová kniha o sv. Maximiliánovi

47rokovzivotamini2Na pultoch kníhkupectiev sa v týchto dňoch objavila nová kniha o minoritskom mučeníkovi, svätom Maximiliánovi. Spolok sv. Vojtecha v spolupráci s našou rehoľou vydal knihu poľského spisovateľa Władysława Kluza, OCD s názvom 47 rokov života.

47rokovzivotaNa pultoch kníhkupectiev sa v týchto dňoch objavila nová kniha o minoritskom mučeníkovi, svätom Maximiliánovi Mária Kolbe. Spolok sv. Vojtecha v spolupráci s našou rehoľou vydal knihu poľského spisovateľa Władysława Kluza, OCD s názvom 47 rokov života.

Autor v nej porovnáva život pátra Maximiliána a veliteľa koncentračného tábora v Osvienčime Rudolfa Hössa. Obaja žili 47 rokov. Vyrastali v katolíckych rodinách, ktorých rodičia boli hlboko veriaci ľudia, a predsa sa ich životy podstatne líšia.

Maximilián Mária Kolbe sa narodil 8. januára 1894 v Zduńskej Woli. Zomrel 14. augusta 1941 v Osvienčime v bunkri hladu, keď položil svoj život za neznámeho človeka odsúdeného na smrť. Rudolf Höss sa narodil 25. novembra 1900 v Baden-Badene. Bol obesený 16. apríla 1947 v Osvienčime na základe rozsudku Najvyššieho súdu Poľskej republiky za vytvorenie koncentračného tábora a účasť na vyvraždení približne troch miliónov ľudí.

 

 


info: br. jozef