Bratislava: Prázdniny miništrantov v Levoči

mini-stranti_v_LESedem miništrantov sa spolu s br. Martinom prvých päť dní nového roka tešilo zo spoločného obdivovania krás zimnej prírody v Levoči a v jej okolí. Boli to dni turistiky, lyžovania, ale aj spoločnej modlitby a stravovania.

 

Sedem miništrantov sa spolu s br. Martinom prvých päť dní nového roka tešilo zo spoločného obdivovania krás zimnej prírody v Levoči a v jej okolí. Boli to dni turistiky, lyžovania, ale aj spoločnej modlitby a stravovania.

Ešte sme ani nedocestovali do Levoče, a už sme sa zastavili na večernom lyžovaní v Lopušnej doline pri Svite. Ako večeru sme podojedali dobroty, čo nám zabalili na cestu starostlivé ruky a potom už hurááá sprcha a prvá noc v levočskom kláštore.

Druhý deň sme strávili najmä v raji – teda v tom slovenskom. Na spiatočnej ceste sme navštívili aj kláštor v Spišskom Štvrtku, kde nás bratia pohostili a predstavili nám krásy štvrtockého kostola. Po malom pookriatí v kláštore, sme sa aktívne zúčastnili sv. omše v kostole sv. Jakuba v Levoči. Hladné žalúdky sme si nasýtili – tak ako po všetky ostatné večery a vo štvrtok na obed – u tety Heleny.

Na tretí deň sme sa aj napriek dažďu vybrali na Levočskú dolinu – na lyže – a neľutovali sme. Na Doline nepršalo, bolo málo ľudí a výborný sneh :) Po obede v kláštore sme sa opäť, plní elánu zúčastnili sv. omše v našom levočskom kostole Ducha Svätého. Po sv. omši sme zvládli futbal v telocvični. Hodina naháňania lopty nám ubehla ako desať minúť.

Štvrtý deň bol v znamení vysokohorskej turistiky – najprv lanovkou na Hrebienok a potom hor sa na Teryho chatu. Pre niektorých to bolo trochu priveľa, a tak dali prednosť obedu na Zámkovského chate. Tí vytrvalejší boli odmenení pohľadom z blízka na tatranských kamzíkov, na krásnu Malú studenú dolinu. Výborne padlo aj posilnenie sa v teple vysokohorskej chaty počas snehovej fujavice. Cestou z Tatier sme sa zastavili u našich bratov v Spišskom Štvrtku. Po prezlečení a krátkom pohostení sme sa tu zúčastnili sv. omše.

Piaty deň sa niesol v znamení upratovania a rozlúčky. Ešte sme si stihli pozrieť fotky, poďakovať sa sviatostnému Spasiteľovi, vystavenému k celodennej úcte v našom levočskom kostole a po obede sme sa vydali na cestu do BA. Plánovali sme sa zastaviť na krátku lyžovačku na Donovaloch. Vzdali sme to však kvôli zlému počasiu, a kvôli tomu, aby sme, aspoň niektorí, mohli osláviť vigíliu sviatku Zjavenia Pána v Karlovej Vsi.

 

Text a foto: br. Martin