Assisi: Kapitula juniorov 2012

Assisi2Na oficiálnej stránke našej rehole sa už objavilo pozvanie pre mladých bratov minoritov do Assisi na jar tohto roku. Stretnutie má pomôcť bratom prehĺbiť konventuálnu charizmu nášho rádu.

Na oficiálnej stránke našej rehole sa už objavilo pozvanie pre mladých bratov minoritov do Assisi na jar tohto roku. Stretnutie má pomôcť bratom prehĺbiť konventuálnu charizmu nášho rádu.

 

Giotto Assisi upper church Apparition at Arles

Assisi: Stretnutie novicov a juniorov minoritských jurisdikcií z celej Európy sa uskutoční v dňoch 10. – 14. apríla roku 2012 v Assisi a na vrchu La Verna. Juniori sú bratia, ktorí sa už stali členmi rádu, ale zatiaľ sa nezačlenili do rehole definitívne, večnými sľubmi.

V Assisi je náš hlavný a najznámejší kláštor, známy ako Sacro Convento, kde bratia opatrujú telesné ostatky sv. Františka. Hora La Verna je zase miestom, kde sa Serafínsky Otec často uťahoval na modlitbu a pôst. Práve tam dostal od Pána stigmy – znaky jeho umučenia na rukách, nohách a boku.

Témou stretnutia bude „Identita konventuálnych františkánov v Európe“. Zamyslenia a reflexie by mali nadväzovať na medzinárodnú Rohožkovú kapitulu, ktorá sa odohrala v Assisi v roku 2009. Stretnutie má napomôcť mladým bratom k lepšiemu pochopeniu konventuálnej charizmy nášho rádu. Za hlavé témy organizátori označili: kontempláciu, chudobu, bratstvo, misiu a to, čomu v našom ráde už od počiatku hovoríme „minoritas“.

Bližšie informácie o programe stretnutia si môžete pozrieť tu...

info: br. jozef