Cyklopúť 2017: Civitavecchia

Pondelok 14.8. Po voľnom dni sme opäť nasadli na bicykle. Po 30 km sme si spravili netradičnú, no veľmi chutnú prestávku pri obchodíku s ovocím, kde sa dali kúpiť aj ovocné koktaily či kúsky kokosu poliate nutellou... no proste mňamka.

Pokračovali sme cestou popri mori, až sa pred nami objavilo prístavné mesto Civitavecchia. Tu sme prišli až k prístavu Porto di Roma, kde sa nad nami vypínali veľké lode. Po prestávke pre kávičkárov sme sa vybrali späť a ešte raz sa kochali vlnami Stredozemného mora. Po ďalších kilometroch sme doňho aj vliezli, zo záhrady minoritského kláštora v Santa Severa. Tu nás na privítanie pohostili výbornou poľskou polievkou.

Po kúpaní sa v chladnom mori sme sa vybrali na spiatočnú cestu. Znovu sme sa zastavili na našom exotickom trhu a osviežili sa koktailami. Zopár ľudí tu v najbližšom meste nastúpilo na vlak, ostatní sme sa vybrali na bicykloch.

Páter zvolil inú cestu akou sme sem prišli, a tak sme sa zachvíľu ocitli na asfaltke medzi poľami a lesmi. Medzitým sa už zotmelo a jediný osvetľovač cesty bol mesiac a svetlá na našich bicykloch. Po hodinke a pol rýchlej jazdy sme sa konečne dostali na hlavnú cestu a po posledných kilometroch sme o pol desiatej prišli domov.

Tachometre nám ukazovali 157 km, čo je najdlhšia etapa tohtoročnej cyklopúte. Vďační za ďalší deň plný zážitkov sme sa po večerných chválach pobrali do postelí.

text: Janka Kosseyová
foto: páter Lucián Bogucki OFMConv.