Bratislava

Bratislava: Večné sľuby

slubyminiV sobotu 28. novembra 2009 bratia Michal Mária Lacko a Róbert Gajderus zložili do rúk otca kustóda Luciána Boguckého večné rehoľné sľuby.

Slávnostná svätá omša pri ktorej bratia zložili svoje sľuby sa konala za hojnej účasti veriacich nie len z Karlovej Vsi, ale aj...

V sobotu 28. novembra 2009 bratia Michal Mária Lacko a Róbert Gajderus zložili do rúk otca kustóda Luciána Boguckého večné rehoľné sľuby.

Slávnostná svätá omša pri ktorej bratia zložili svoje sľuby sa konala za hojnej účasti veriacich nie len z Karlovej Vsi, ale aj z rodných obcí bratov – zo Zvolena a z Ardanoviec. Modliť sa s nimi a za nich prišli aj bratia z ostatných slovenských kláštorov ako aj bratia bohoslovci z krakovského seminára.

Bratia Michal a Róbert sa zložením večných rehoľných sľubov zaviazali žiť cez celý svoj život v poslušnosti, bez vlastníctva a v čistote a stali sa tak natrvalo a plnoprávne členmi Slovenskej minoritskej kustódie. Želáme im veľa vytrvalosti a odhodlania v kráčaní na ceste za Pánom.

 

 

Text: br. Pavol

Foto: br. Tibor