Bratislava

Duchovná obnova pre manželov

miniRDuchovná obnova s deťmi a predsa bez detí? Dá sa to? S Božou pomocou sa to nášmu...

Duchovná obnova s deťmi a predsa bez detí? Dá sa to? S Božou pomocou sa to nášmu p. Tomášovi podarilo.
A tak v peknom zalesnenom prostredí Rodinkova manželské páry pod duchovným vedením p. Tomáša mohli meditovať o Máriinom "Staň sa!". O tom "Staň sa", ktoré nebolo aktuálne len v dávnej Ježišovej dobe, ale má veľkú silu aj pre súčasných ľudí. Kým rodičia doobeda aj poobede nasledovali pod vedením duchovného otca Máriiné kroky, deťúrence, deti i decká pod vedením milých a obetavých animátorov prežívali svoj vlastný nápaditý program.

Okrem toho, denná svätá omša s gitarami a chválovými piesňami, spoločné večery manželov, opekačka s veselými spevmi, skrátka: niekoľko dní, kedy sme vôbec nevnímali prítomnosť dnešného uponáhľaného, hlučného a už nielen pre deti v mnohom nebezpečného sveta "tam vonku".

Čas od štvrtka večera do nedeľného poobedia uplynul pomerne rýchlo a keďže aj dnes platí: „Nielen z chleba žije človek" odchádzame späť do Bratislavy s vedomím, že ani Mária to vo svojej dobe nemala vo svojom živote o nič ľahšie, ale v sile Ducha Svätého a dobrovoľného plnenia Božieho plánu, je nám úžasným vzorom pokory hodným nasledovania...

.

text: robo a ľudka, foto: robo a čupkovci

.