Bratislava

Mária vzorom viery mladých

1-17-IMG 8870Naša duchovná obnova mala hneď od začiatku svoj špeciálny názov - Retro DO. Strava a hlavne ubytovanie pripomínali školu v prírode...

V nádhernom prostredí Strážovských hôr v Pružine, sa zišla skupina mladých ľudí zo spoločenstva Misia Máriina na Duchovnej obnove pod vedením pátra Tomáša. Mali sme ju od pondelka 28.7. do soboty 2.8. 2014.

Naša duchovná obnova mala hneď od začiatku svoj špeciálny názov - Retro DO. Strava a hlavne ubytovanie pripomínali školu v prírode. A samozrejme nemohla chýbať „fantastická malinovka“. Pre tých, ktorí tento termín ešte nepoznajú, fantastická malinovka znamená: mať farbu, no chuť si musíte domyslieť. Ináč, prostredie okolo nás bolo úžasné, chata usadená priamo v srdci malebných hôr.

Centrom celej DO bola Panna Mária a jej prežívanie viery cez udalosti, ktoré Boh vykonal v jej živote. Pokračovali sme tedav téme, ktorej sme sa začali venovať počas duchovnej obnovy minulý rok v Kvačanoch. Cez to, čo Panna Mária prežila a porozprávala apoštolom, sme postupne poznávali aký je Boh. Páter Tomáš nám pripomínal akým veľkým darom je skutočná kresťanská viera a autentická pravá láska. Na príklade Panny Márie nám ukázal ako sa vierou náš život mení z obyčajného na výnimočný. Viera sa má stať naším životným štýlom.

Počas duchovnej obnovy bol čas aj na zábavu a rozhovory. Stihli sme si zahrať futbal, frisbee a aj pokladovky, pri ktorých sme sa riadne nabehali a precvičili naše hľadačské schopnosti. V piatok sme si urobili krátky výlet na Medvediu skalu a neďaleký vodopád. Z výletu sme sa stihli vrátiť akurát pred búrkou.

.

text: sestry Lackové, foto: Helena Krempaská, Veronika Lacková, Majo Rajnoha, Peter Čunderlík, Viera Slezáková

.

.