Bratislava

Krahule: Farské bláznenie 2010

detsky_tabor_miniV tomto „duchu“ sa od 9. do 14. augusta 2010 na Krahuliach v rekreačnom zariadení "STRED EURÓPY uskutočnil ďalší prázdninový tábor pre deti z bratislavskej farnosti sv. Michala Archanjela.

V tomto „duchu“ sa od 9. do 14. augusta 2010 na Krahuliach v rekreačnom zariadení "STRED EURÓPY uskutočnil ďalší prázdninový tábor pre deti z bratislavskej farnosti sv. Michala Archanjela.

43 deti vo veku od 5 do 13 rokov sa pod vedením 8 animátorov v prijemnom prostredí Kremnických vrchov a za slnečného počasia po celý týždeň snažilo na spoločnej modlitbe, hrách, súťažiach a výletoch prežiť ozajstné dobrodružstvo. Prispeli tomu v prvom rade dobrá atmosféra, otvorenosť detí a organizačné schopnosti animátorov. V programe nechýbala návšteva historickej Kremnice a kúpeľného miesta Turčianske Teplice. Určite nezabudnuteľným zážitkom pre deti bude návšteva Lanového centra, kde každý mohol vyskúšať svoju odvahu a sily. Vo štvrtok po celý deň deti hľadali poklad, ktorým nakoniec bol Ježiš vo sviatosti Oltárnej, vystavený  v monštrancii na oltári v kostole ponorenom do nočnej tmy.

 

Organizáciu tábora do svojich rúk zobrala Petronela Lesanská, ktorej pomáhali ďalší animátori a o finančné zabezpečenie okrem rodičov sa postarala pani Dáša Mellová píšuc projekty na bratislavský Magistrát a na Miestny úrad v Karlovej Vsi. Im aj všetkým tým, ktorí pomohli v príprave a priebehu detského tábora bratia minoriti vyjadrujú úprimné poďakovanie.

 

Text: P. Lucián; foto: archív OFMConv.