Bratislava

Bratislava: Dni františkánskej spirituality

dni_spiritualityOd 6. do 8. septembra sa vo františkánskom kláštore v Bratislave konali „dni františkánskej spirituality“. Program týchto dní bol určený najmä pre bratov juniorov z dvoch františkánskych reholí – pre františkánov a minoritov.

Od pondelka 6. septembra do stredy 8. septembra sa vo františkánskom kláštore v Bratislave konali „dni františkánskej spirituality“. Program týchto dní bol určený najmä pre bratov juniorov z dvoch františkánskych reholí – pre františkánov a minoritov.

Počas týchto dní sme mali príležitosť prehĺbiť našu františkánsku spiritualitu prostredníctvom prednášok, ktoré si pre nás pripravili br. Bernardín Šmid OFM, br. Cyril Brázda OFM a br. Tomáš Lesňák OFMConv. Okrem toho sme putovali do Marianky a mali sme aj možnosť pomodliť sa a pozrieť si pôvodné františkánske kostoly v Skalici a v Malackách. V stredu popoludní sme sa stretli v „športovom duchu“ pri futbalovom zápase.

Celé stretnutie sa nieslo v bratskej atmosfére a pomohlo nám viac spoznať našu spiritualitu a prehĺbiť naše bratské vzťahy.

text: br. Pavol

foto: bratia