Bratislava

Bratislava-Šaštín: Na bicykloch za Sedembolestnou

sedembolestna_miniNa slávnosť Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska, 15. septembra 2010 sa devätnásť cyklopútnikov dalo na cestu z Bratislavy do národnej svätyne v Šaštíne.

Na slávnosť Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska, 15. septembra 2010 sa devätnásť cyklopútnikov dalo na cestu z Bratislavy do národnej svätyne v Šaštíne. Cyklopúť zorganizovali bratia minoriti spolu s cyklistami, ktorí sa už niekoľko rokov pravidelne zúčastňujú prázdninových minoritských bicyklovačiek.

 

Cykloptútnici odštartovali spod kostola v Záhorskej Bystrici o 6.45 hod. a v Šaštíne boli už o 9.25 hod. Cesta viedla cez Malacky, Veľké Leváre a Tomky. Po cely čas pútnikov sprevádzal autom br. Pavol  Češek. Po slávnostnej sv. omši, ktorej predsedal kardinál Jozef Tomko a stretnutí s pútnikmi z Misie Máriinej sa naši cyklopútnici pobrali späť do Bratislavy ochudobnení o jedného člena peletónu. Cestou, ktorá pre zmenu viedla cez Záhorsky Mikuláš a Studenku, sa pútnici pomodlili celý slávnostný ruženec, zastavajúc sa pri jednotlivých kostoloch. Samozrejme, že bola aj jedna povinná zastávka na kofolu, no bohužiaľ nie originálnu.

 

„Minoritská“ cyklopúť do Šaštína bola prvým tohto druhu podujatím, ktoré zorganizovali naši cyklisti a dúfajme, že nie posledným. Celkovo od kláštora minoritov po Šaštín a späť tachometer pátra Luciána napočítal 132 km.

 

Text: lmb; foto: br. Pavol Češek