Bratislava

Bratislava: Farský ples

Ples_miniFarnosť sv. Michala Archanjela vo fašiangovom období už tradične organizuje pre svojich farníkov a sympatizantov ples. Tohtoročný, podľa niektorých už 14., sa uskutočnil v priestoroch Karloveského centra kultúry 29. januára.

Farnosť sv. Michala Archanjela vo fašiangovom období už tradične organizuje pre svojich farníkov a sympatizantov ples. Tohtoročný, podľa niektorých už 14., sa uskutočnil v priestoroch Karloveského centra kultúry 29. januára.

O prijemnú atmosféru sa postarali samotní účastníci plesu a aj kultúrny program. Súčasťou  programu bolo vystúpenie detí zo Spojenej školy sv. Františka, Anabely Patkolo – finalistky programu Slovensko má talent, profesionálneho tanečného páru a kúzelníka Jozefa Talostana.  „Dušou“ každého plesu je hudba. Tento rok do tanca hrala skupina Sunshineband a diskdžokej Mirec. Účastníkov farského plesu potešili zaujímavé ceny tomboly, z ktorej výťažok bol určený pre potreby našej cirkevnej školy.

Už niekoľko rokov organizačnú stránku farského plesu berie na seba slečna Katka Gajdošová, ktorej pomáha celá rodina. Katka spolu s Ondrejom Rosolovom moderovala celý fašiangový večer. O dobrú večeru sa postaral kuchár Valter Matúš z Kostolnej pri Dunaji.

Myslím si, že nebudem neskromný, keď poviem, že ľudia z nášho farského plesu odchádzali skutočne spokojní a dobre „vybavení“. Tak už len ostáva tešiť sa na budúcoročné fašiangy s nádejou, že kvalita plesov bude stúpať.

Text: P. Lucián; foto: P.Michal