Bratislava

Bratislava: Národný týždeň manželstva

Manzelstvo_miniV dňoch 7.-14.2.2011 sa v celej našej krajine koná Národný týždeň manželstva. Týmto sme sa pripojili ku krajinám Európy, Ameriky i Austrálie, kde už niekoľko rokov  venujú týždeň pred sviatkom sv. Valentína podpore manželstva.

V dňoch 7.-14.2.2011 sa v celej našej krajine koná Národný týždeň manželstva. Týmto sme sa pripojili ku krajinám Európy, Ameriky i Austrálie, kde už niekoľko rokov  venujú týždeň pred sviatkom sv. Valentína podpore manželstva. Národný týždeň manželstva  propaguje myšlienku, že manželstvo je vzťah, na ktorom treba pracovať, umenie, do ktorého sa oplatí investovať a starať sa oň po celý život. Manželstvo je aj zručnosť, prikladanie polienok do spoločného krbu...

K týmto myšlienkam sa prihlásila aj farnosť sv. Michala usporiadaním akcie „Manželské sobotné popoludnie“, ktorá sa konala 12.2. v priestoroch Spojenej školy sv. Františka. Pre manželov bola pripravená „kaviareň“. Krátke slovo manželov Petríkovcov ich viedlo k zamysleniu sa nad svojím manželstvom a potom, vo dvojici, si manželia mohli pripomenúť  to, čo prežili, prehodnotiť, porozprávať sa i o tom, na čo v bežnom zhone nie je čas, zdôveriť sa navzájom so svojimi plánmi či očakávaniami.  Príjemnú atmosféru dotvárala horiaca sviečka na stole, čaj či káva, príjemná hudba. Po skončení bola možnosť zakúpiť si tituly s manželskou tematikou.  O deti  manželov sa v tom čase postarali zruční animátori zo Školy sv. Františka, ktorí ich v priestoroch školy zabávali spoločenskými hrami, výtvarnými dielňami a tých najmenších, samozrejme hračkami, zapožičanými z RC Klbko.

Následnou aktivitou bol spoločný čas rodín, strávený pri rôznych súťažiach v priestoroch telocvične. Na stanovištiach sme si vyskúšali rôzne zručnosti, zasmiali sme sa, ale hlavne prežili spoločnú radosť nad získanými bodmi. Na záver každý manželský pár dostal diplom s titulom „Skvelí manželia“, ktorý im má pripomínať, že v manželstve sú na všetko dvaja.

Záver podujatia sme spoločne oslávili svätou omšou, ktorú celebroval p. Lucián. Manželia si spoločne obnovili svoj manželský sľub a jednotlivo p. Lucián požehnal každé manželstvo. Každý manželský pár dostal, ako poďakovanie za svoju vernosť, kvet. Osobitný potlesk patril manželskému páru, ktorý v tomto roku oslávi 59. výročie spoločného života. Aj vďaka hudobnej službe spoločenstva  z hnutia Svetlo – Život sme prežili krásne spoločenstvo Cirkvi a posilnený darom sviatosti manželstva sme zakončili toto krásne popoludnie.

Text: Iveta Lenčová; foto. Marian Polak

 Viac fotografii nájdete tu.