Bratislava

Bratislava: O Dobrej novine

animV sobotu 26. novembra sa v Karlovej Vsi v Bratislave znova stretli mladí, ktorí v budúcnosti chcú pomáhať vo svojich farnostiach ako animátori. Témou tohto jednodňového stretnutia bola Dobrá novina...

V sobotu 26. novembra sa v Karlovej Vsi v Bratislave znova stretli mladí, ktorí v budúcnosti chcú pomáhať vo svojich farnostiach ako animátori. Témou tohto jednodňového stretnutia bola Dobrá novina – vianočná charitatívna zbierka vyberaná prostredníctvom koledovania detí v slovenských farnostiach. Výťažok z tejto zbierky putuje každoročne do Afriky na rôzne projekty pomoci pre tých najchudobnejších.

O projektoch Dobrej noviny budúcich animátorov informovali prednášajúci Janči Grenčík a Darinka Maňurová. Keďže majú aj osobnú skúsenosť s chudobou v Afrike, ukázali budúcim animátorom množstvo multimediálnych materiálov a podelili sa o svoju skúsenosť aktívnej spolupráce na rozvojových projektoch. Mládež si mohla niektoré zaujímavosti zo sveta chudobných Afričanov vyskúšať dokonca na vlastnej koži, názorne a prakticky.

Veríme, že adventný čas mnohí z nich využijú na prípravu koledníckych skupiniek vo svojich farnostiach už tento rok, alebo neskôr v budúcnosti.

 

Info a foto: br. jozef