Bratislava

Bratislava: Zimný tábor

minitaborZimný tábor sa opätovne konal na našej krásnej Orave v dedinke Novoť.

 

Bratislavským deťom už síce skončili jarné prázdniny, no mnohé vo svojich myšlienkach sa k nim často vracajú. Aj deti zo Spojenej školy sv. Františka si tieto prázdniny riadne užili. 22 detí z 1. – 5. ročníka, 8 animátorov z 8. a 9. ročníka a 6 vedúcich. To bola zostava tohtoročného zimného tábora.

Tábora sa mohli zúčastniť aj deti, ktorých rodičia si ho po finančnej stránke nemohli dovoliť a to vďaka dobrým ľuďom, ktorým aj týmto vyjadrujem našu vďaku.

Zimný tábor sa opätovne konal na našej krásnej Orave v dedinke Novoť. Počas tohto týždňa sme si poriadne zalyžovali, všetci sa naučili jazdiť na vleku, ale okrem toho sme si užili sneh aj pri guľovačkách, lopatovačkách, stavaní iglu, nechýbal ani karneval na snehu, súťaž v zjazde na lyžiach či nočná hra.

Na utorkovej večernej diskotéke sme sa rozlúčili s fašiangami a spoločne na popolcovú stredu začali pôst aj s pôstnymi predsavzatiami. Bolo to aj vďaka pátrovi Petrovi, ktorý je terajší správca našej farnosti a duchovný otec našej školy a zároveň bol aj jedným z vedúcich.

Tento tábor bol špecifický v tom, že naši kamaráti, ktorí boli v lete na tábore ešte ako deti, tentoraz už boli v pozícii animátorov. Pripravili nočnú hru, pomáhali deťom pri učení lyžovania, učili deti snowboardovať, na večer mali pripravené modlitbovo-hrové stretká pre deti. Medzi tým pomáhali deťom s uprataním izieb, prezliekaním sa z mokrých vecí, ale zároveň sa s nimi veľa jašili, hrali, písali im táborovú poštu a nezabudli ani na večerné čítanie rozprávok.

Náš najhlavnejší vedúci – dobrotivý Boh – sa o nás naozaj krásne staral. Nikomu sa nestal žiaden úraz, snehu sme mali nádherne veľa, nálada a atmosféra medzi všetkými bola krásne priateľská... Panovala medzi nami la-la-la-la-láska.

Dobrotivý Bože, vďaka Ti, že nás máš tak rád. Vďaka za našu školu, deti, animátorov, prázdniny...

P.S. Viete aký je rozdiel medzi dieťaťom na tábore a animátorom? Dieťa sa večer pýta: „Prečo už musíme ísť spať?“ Animátor sa pýta: „Môžeme už ísť spať?“

Eva Poláková