Brehov

Brehov: Mimoriadna kustodiálna kapitula 2010

kap_miniV ďnoch od 8. do 9. marca 2010 sa v minoritskom  kláštore v Brehove konala mimoriadna kustodiálna kapitula, na ktorej sa zúčastnili všetci bratia po večných sľuboch. Na stretnutie prišlo 21 bratov, vrátane bratov z Albánska, Talianska a ...

Pozrite si aj VIDEO.

 

V ďnoch od 8. do 9. marca 2010 sa v minoritskom  kláštore v Brehove konala mimoriadna kustodiálna kapitula, na ktorej sa zúčastnili všetci bratia po večných sľuboch. Na stretnutie prišlo 21 bratov, vrátane bratov z Albánska, Talianska a  Poľska.

Bratské stretnutie sa začalo v pondelok rannou svätou omšou, ktorej predsedal provinciál krakovskej provincie otec Jaroslav Zachariasz OFM Conv., ktorý privítal a povzbudil bratov, aby verne zachovávali františkánsku charizmu.  O 10.00 hod. sme začali mimoriadnu kapitulu vzývaním Ducha Svätého. Následne sa začala celodenná práca nad oboznámením sa s obsahom a redigovaním nového kustodiálneho štatútu, ktorý pojednáva o našom duchovnom živote, modlitbe, formácii a kláštorných pravidlách. Na záver prvého dňa sme úspešne schválili všetkých 60 bodov kustodiálneho štatútu.

Druhý deň stretnutia sa taktiež začal sv. omšou, ktorej predsedal generálny asistent CEO, páter Jacek Ciupinski OFM Conv., ktorý na stretnutie pricestoval z Ríma. Dopoludnia sme sa zaoberali dlhodobými projektami, ktoré sa týkajú plánovania a využitia našich kláštorov na Slovensku.

Stretnutie sme zakončili modlitbou za našich zosnulých bratov. Po obede sa bratia rozišli do svojich kláštorov.

Foto a text: Michal Ledecký