Spišský Štvrtok

Spomienka na duchovnú obnovu

stvrtok_chal_miniPo dohode s Pátrom Michalom Jednorógom sme v 5-člennom zoskupení 30.4.2010 zavítali do Spišského Štvrtku. Šťastní, že takmer 2 hodinová cesta z Prešova, z časti prestáta a z druhej časti presedená, je za nami sme sa rýchlo zorientovali a...

stvrtok_chalaniPo dohode s Pátrom Michalom Jednorógom sme v 5-člennom zoskupení 30.4.2010 zavítali do Spišského Štvrtku. Šťastní, že takmer 2 hodinová cesta z Prešova, z časti prestáta a z druhej časti presedená, je za nami sme sa rýchlo zorientovali a dostavili sa do Minoritského kláštora, kde nás už s úsmevom na tvári čakal páter Michal.

Po krátkom privítaní a zoznamovaní sme sa pobrali do farského kostola, kde sme slávili svätú omšu, po ktorej sme mali možnosť s miestnymi birmovancami adorovať sviatosť oltárnu. Prvý večer a následné ráno sme strávili spoločnou modlitbou a sledovaním filmu František a Klára, ktorí nás povzbudil k službe Kristovým maličkým.

V sobotu sme sa po sledovaní filmu presunuli do chrámu, kde sme sa po Svätej Omši modlili ruženec, ktorý sa blízko spájal s témou Duchovnej obnovy: Vzťah k Panne Márii. Po duchovnom nasycovaní sme sa posilnili aj obedom a vydali sa na prechádzku po okolí, ktorú sme spojili s Korunkou Božieho Milosrdenstva.

Oddýchnutí sme sa vrátili do kláštora a vypočuli si prednášku pátra Michala, ku ktorej pridal svoje svedectvo páter Witold. Nasledovala krátka diskusia, večera a spoločná, večerná modlitba v kláštornej kaplnke. Nedeľu sme začali tradične modlitbou, slávnostnou sv. omšou, prednáškou o sv. Maximiliánovi a pokračovali sme rozhovormi a zdieľaním svojich pocitov z prežitého víkendu, ktoré boli hlavne pozitívne.

Duchovná obnova sa síce skončila no my sme odchádzali s pokojom a túžbou ešte viac prehlbovať vzťahy s našou Nebeskou Matkou.

Foto: P.W.