Spišský Štvrtok

Prvý farský ples vo farnosti Spišský Štvrtok

Naša minoritská farnosť v Spišskom Štvrtku si odtancovala svoj prvý farský ples. A nebol to hocaký ples, ale riadny s plnou účasťou a tombolou. Naša minoritská farnosť v Spišskom Štvrtku si odtancovala svoj prvý farský ples. A nebol to hocaký ples, ale riadny s plnou účasťou a tombolou.

V sobotu večer, 21. februára sa 120 farníkov zo Spišského Štvrtku, Draviec, Dlhých Stráži a Bukovinky zišlo v Kultúrnom dome v Spišskom Štvrtku, aby sa zúčastnili Prvého farského plesu, ktorý pripravili členovia farskej rady.
Zábava začala o 19.00 hod. a pokračovala do bieleho rána. Samozrejme nechýbala ani tombola, do ktorej cenami prispeli naši farskí sponzori. Záujem o tombolové lístky bol veľký a taktiež o ceny. Výťažok z tejto tomboly je určený pre deti zo spoločenstva „Rytierikov“, ktorí všetkých zúčastnených potešili tanečným programom na úvod plesu. Hosťom programu bola aj minoritská mládež z Levoči na čele s bratom Stanislavom Ryczkowskim, ktorá sa prišla tiež pochváliť svojimi tanečnými schopnosťami. Mladších aj starších tanečníkov pripravovala p. Mária Vernarská.
Potom sa už všetci spoločne bavili a nechýbalo ani poriadne občerstvenie pripravené obetavými farníkmi v kuchyni. Všetkým patrí veľká vďaka, tak tým čo pripravovali, ale aj tým, čo proste prišli na spoločné stretnutie tejto farskej rodiny. 

Text: P.W.
Foto: František Garčár