Spišský Štvrtok

Spišskí miništranti v Poľsku

Vo štvrtok a piatok (25.-26.júna) 21. miništrantov z farnosti Spišský Štvrtok a štyria miništranti z nášho minoritského kostola v Levoči išli spoločne na výlet do Krakova.

 

Vo štvrtok a piatok (25.-26.júna) 21. miništrantov z farnosti Spišský Štvrtok a štyria miništranti z nášho minoritského kostola v Levoči išli spoločne na výlet do Krakova. Bola to odmena pre najlepších za službu počas celého školského roka.

Vo štvrtok si miništranti obzreli starobylý Krakov, jeho hrad, katedrálu a kráľovské hrobky, staré mesto a všetky jeho pamiatky. Na noc nás prichýlili krakovskí minoriti a tak miništranti mali možnosť stráviť noc v starobylom kláštore, zúčastniť sa modlitieb rehoľníkov a spolu s nimi stolovať v okázalom rehoľnom refektóriu.

V piatok ráno sa celá skupinka odobrala do Wieliczky pozrieť si múzeum soľných baní (tajomné chodby a nádherné soľné kaplnky) a zísť do útrob zeme do hĺbky 135 m. Keď sa už skupinka dostala na pozemsky povrch, poslednou zástavkou bolo pútnické miesto a kláštor františkánov v Kalwarii Zebrzydowskiej.

Text a foto: P.W.