Albánsko

Albánsko: Mládežnícke stretnutie v Lushnje

alban4miniDňa 29.05.2010 sa konalo celoalbánske mládežnícke stretnutie v meste Lushnja. Prišlo naň množstvo mladých ľudí zo všetkých diecéz, z našej farnosti z Fier sa ho zúčastnilo okolo 50 mladých.

Dňa 29.05.2010 sa konalo celoalbánske mládežnícke stretnutie v meste Lushnja. Prišlo naň množstvo mladých ľudí zo všetkých diecéz, z našej farnosti z Fier sa ho zúčastnilo okolo 50 mladých. Počas programu si mládež  vypočula príhovory otcov biskupov, uvidela divadelné predstavenie a scénické tance, ako si aj mohla sama na ihrisku zatancovať. Stretnutie bolo taktiež príležitosťou k vzájomnému sa poznaniu katolíckej mládeže v Albánsku. Tí, ktorí sa tohto nevšedného stretnutia zúčastnili, mohli prežívať  pocity vzájomnej jednoty a radosti.

Napokon,ako vidieť na fotkách, našich mladých bolo tiež ľahko rozpoznať vďaka pekným tričkám s nápisom "Katolícka Cirkev Fier". Touto cestou sa chceme poďakovať aj OZ Frater za sponzorskú podporu.

Text: Fr. Marek M. Redlich