Albánsko

FIER [AL]: Púť k Sv. Antónovi Paduánskemu

put_alban_miniV sobotu 22 mája 2010, deň pred slávnosťou Zoslania Ducha Svätého, sme sa spolu s našimi veriacimi z farnosti Fier vybrali na púť do najvýznamnejšieho pútnického miesta v Albánsku - do Laç, ktoré je zasvätené sv. Antonovi Paduánskemu. Od nášho príchodu do Albánska je to už tretia naša spoločná púť...

V sobotu 22 mája 2010, deň pred slávnosťou Zoslania Ducha Svätého, sme sa spolu s našimi veriacimi z farnosti Fier vybrali na púť do najvýznamnejšieho pútnického miesta v Albánsku - do Laç, ktoré je zasvätené sv. Antonovi Paduánskemu. Od nášho príchodu do Albánska je to už tretia naša spoločná púť s veriacimi a každoročne pribúda čoraz viac pútnikov. Tohto roku nás bolo vyše 150 zúčastnených.

Paradoxné aj na tejto púti bolo, že viacerí účastníci púte neboli katolíci, ale pravoslávni, moslimi či tiež iného vyznania. Jeden z dôvodov prečo veľmi radi chodia na púte s nami aj keď nie sú katolíkmi je, že veria že je iba jeden Boh a my všetci koniec koncov veríme v toho istého Boha, a napokon tiež veria a silne dúfajú v zázraky na príhovor sv. Antóna Paduanskeho. Tieto naše púte sú jasným znakom, že jednoduchí ľudia – aj keď rôzneho vyznania - tu nerobia rozdiely medzi sebou na pozadí viery, a chcú sa spolu modliť, spievať a velebiť jedného Stvoriteľa.

Text: Fr. Jaro