Albánsko

Rím: Stretnutie predstavených z konferencie CIMP

CIMP_2010_dV dňoch od 15 – 17 novembra 2010 sa v medzinárodnom kolégiu „Seraphicum“ v Ríme uskutočnilo už 107. zasadnutie konferencie vyšších rehoľných predstavených pre štáty Južnej Európy (CIMP). Takéto stretnutie sa koná dvakrát za rok: na jar a na jeseň.

 

V dňoch od 15 – 17 novembra 2010 sa v medzinárodnom kolégiu „Seraphicum“ v Ríme uskutočnilo už 107. zasadnutie konferencie vyšších rehoľných predstavených pre štáty Južnej Európy (CIMP). Takéto stretnutie sa koná dvakrát za rok: na jar a na jeseň.

Po prvýkrát sa na tomto stretnutí zúčastnil aj predstaviteľ našej albánskej misie P. Jaroslav, keďže len pred nedávnom, na slávnosť sv. Františka, generálny minister P. Marco Tasca pričlenil našu albánsku misiu do tejto konferencie. Podobne, po prvýkrát sa tohto stretnutia zúčastnil aj nový predstavený pre Turecko, Sv. Zem a Blízky Východ P. Cesar Essayan z Libanonu.

Cieľom stretnutia bolo prehodnotiť život a situáciu v jednotlivých provinciách, a taktiež hľadať riešenie pre nové výzvy pre rád v týchto oblastiach Európy. Hlavnou témou stretnutia bola „Permanentná formácia“. Na zasadaniach sa zúčastnil aj generálny minister rádu, ktorý poinformoval provinciálov a delegátov provincií o plánoch - projektoch rádu do budúcnosti. Najbližšie takéto stretnutie sa uskutoční v marci 2011 na Sicílii.


Text a foto: jc