Albánsko

Albánsko: Karneval a farská “Superstar”

Al_miniAko to býva zvykom, pred Veľkým Pôstom, aj u nás vo Fieri sme zorganizovali karneval pre deti z našej farnosti a nechýbali aj niektorí naši sympatizanti z iných vyznaní. Je to už tretí rok, čo organizujeme tuná túto zábavu a pomaly karneval zapúšťa svoje korene a nachádza si svojich priaznivcov.

Ako to býva zvykom, pred Veľkým Pôstom, aj u nás vo Fieri sme zorganizovali karneval pre deti z našej farnosti a nechýbali aj niektorí naši sympatizanti z iných vyznaní. Je to už tretí rok, čo organizujeme tuná túto zábavu a pomaly karneval zapúšťa svoje korene a nachádza si svojich priaznivcov. Aj keď masky detí boli postarané.

Tento rok, po prvýkrát sme počas karnevalu zorganizovali aj mini farskú „superstar“ pre tých, ktorí si masky nechystali, keďže aj my si hľadáme schopných a odvážnych spevákov do kostolného chóru, a nielen ... Mnohí kvôli tréme pred publikom a medzinárodnou porotou žiaľ v poslednej chvíli zutekali, ale predsa sa našlo 13 odvážlivcov, ktorí si zaspievali z chuti piesne rôznych žánrov. Trinástka zvykne vraj byť nešťastná, ale to neplatí u nás, keďže práve súťažiaca s č.13 vyhrala túto súťaž. Porotu presvedčila nielen spevom, ale aj tradičným albánskym tancom počas spievania.

Ďakujeme pátrom Jozefínom za priestory, ktoré nám pri takýchto akciách prepožičiavajú a dávajú nám k dispozícii aj svojich animátorov. Tešíme sa už na ďalší rok, ktorý veríme bude ešte zaujímavejší.

Text: fr. Jaro

Foto: P. Rosario & fr. Marek