Albánsko

Albánsko: Mládežnícky tábor v Bilisht

P1010174Od 11. do 15. júla pripravili bratia v Albánsku tábor pre mládež z našej farnosti. Tábor sa niesol v duchu myšlienky: „Brat František a sestra Klára“. Bratia organizujú takýto tábor už tretí rok a vyberájú naň mladých, ktorí túžia rásť duchovne. Tichou túžbou je vytvoriť z tejto mládeže aj budúcich spolupracovníkov farnosti..

 

12

 

Od 11. do 15. júla pripravili bratia v Albánsku tábor pre mládež z našej farnosti. Tábor sa niesol v duchu myšlienky: „Brat František a sestra Klára“.

Boli sme ubytovaní u sestier františkánok v meste Bilisht, neďaleko gréckych hraníc. 20 mladých vo veku od 14 do 20 rokov pod vedením bratov Jaroslava a Mareka za slnečného počasia sa po celý týždeň snažilo prostredníctvom sv. omší, duchovných stretnutí, športu, výletov do okolia, filmu, a modlitby breviára spoznať aspoň trošku život sv. Františka z Assisi a sv. Kláry.

Cieľom tohto tábora bolo, aby sa mládež z našej farnosti viac oboznámila so františkánskou spiritualitou, so životom sv. Františka, ktorý je blízky všetkým mladým. Mládež mala možnosť sa oboznámiť s rehoľnými komunitami, ktoré pôsobia na území našej diecézy, ale aj s miestami, kde naši bratia slúžia sv. omše. Popoludnia boli vyplnené výletmi do okolia mesta Bilisht, kde sme navštívili m. in. Mestá: Korça, Voskopoje, Pogradec. Dúfame, že podobne ako sa v našej albánskej misii rozbieha pomaly Tretí rád sv. Františka, povstane po prázdninách aj GIFRA (združenie františkánskej mládeže).

Text: br. Ján Čirák

Foto: Ndue Ndoj, br. Ján Čirák

 

12b