Albánsko

Fier [AL]: Detský tábor o sv. Františkovi

mala_foto_-_det.taborV dňoch od 19. do 27.júla 2011 sa uskutočnil detský tábor pre deti z našej farnosti, ale tiež pre ich priateľov. Deti boli rozdelené podľa dedín na dva turnusy. Téma, ktorá sprevádzala tohtoročné stretnutie deti na letnom tábore bolo: „Sv. František nadšene chváli stvorenstvo“.

V dňoch od 19. do 27.júla 2011 sa uskutočnil detský tábor pre deti z našej farnosti, ale tiež pre ich priateľov. Deti boli rozdelené podľa dedín na dva turnusy. Téma, ktorá sprevádzala tohtoročné stretnutie deti na letnom tábore bolo: „Sv. František nadšene chváli stvorenstvo“. Deti každý deň začínali duchovným programom a oboznamovali sa čoraz viac so životom Sv. Františka ako aj so sv. Klárou. Výsledkom prvej duchovnej časti boli niekedy ručné práce, inokedy scénka či tanec... V posledný deň tábora na sv. omši deti predstavili a niesli k oltáru – tancujúc – brata Slnko, brata Mesiac, sestry Hviezdy, sestru vodu ... a napokon aj sestru smrť. Na svoje si prišli aj tí, ktorí radi súťažia a súperia s inými. Každý deň sa učili taktiež nové hry a pri nich aj trochu poslušnosti a poriadku.

Na tábore nechýbal ani chutný obed ako aj krátka „siesta“ (oddych). Napokon už klasicky, k naším táborom patrí aj nejaký ten výlet či kúpanie sa v mori, ktoré máme tu pomerne blízko. Ako tvrdia deti, jediný nedostatok tábora bol len fakt, že trval krátko. Snáď v budúcnosti, ak budeme mať viac animátorov či spolupracovníkov, budeme môcť organizovať aj dlhšie detske tábory.

Text: fr. Jaro

Foto: fr. Jan & fr. Łukasz